Kızamık Aşısı Olduktan Sonra Öldüler !

AŞI ADI ALTINDA BİYOLOJİK VE KİMYASAL KİTLE İMHA SİLAHLARINI BU KEZ SURİYE'DE DENEDİLER...
     
       Suriye'nin İdlib kentinde, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından desteklenen kampanyaya katılan ve aşı olan en az 20 çocuğun hayatını kaybettiği belirtildi.
 
Muhalifler tarafından kurulan geçici hükümete bağlı sağlık bakanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, İdlib'in çeşitli bölgelerinde UNICEF ve WHO destekli kızamık aşısı kampanyasına, bir buçuk milyon çocuk katıldı. Ancak yaşları bir ila beş arasında değişen en az 20 çocuğun, aşı vurulduktan yaklaşık onbeş dakika sonra hayatını kaybettiği belirtildi.
 
Ölüm vakaları ile ilgili laboratuar araştırması başlatıldığı ve alınan sonuçlarla ölüm nedenlerinin açıklığa kavuşacağı belirtildi.
 
Bakanlığın sosyal paylaşım sitesinden yapılan açıklamada, muhaliflerin kontrolündeki İdlib'in Maaret en-Numan ilçesinde sürdürülen kızamık aşısı kampanyasının ikincisinde ölüm ve zehirlenme vakalarıyla karşılaşıldığı ve bakanlığın kampanyayı durdurarak gerekli sağlık kontrollerinin yapılması yönünde karar aldığı belirtildi.
 
Açıklamada, "İdlib'te 30 merkezde yaklaşık 6 bin çocuğa kızamık aşısı yapıldı ve bugüne kadar olumsuz bir vaka yaşanmadı. Ancak bugün aşılamanın yapıldığı bölgede sürpriz gelişme yaşanarak, hayatını kaybedenler oldu. Aşılar, Dünya Sağlık Örgütü'nden alındı" ifadeleri kullanıldı.
 

 

Gösterim Sayısı: 5244
Öğeyi Oyla
(5 oy)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.